شنبه, ۰۷ آذر ۱۳۹۴

صفحه اصلی گزارش تصویریگالری تصاویربخش اخبارتالار گفتمان تماس با ما

 

استخاره با قرآن

فال حافظ

فال روزانه

فال روزانه 2

فال عشق

فال خريد هديه

فال انبیاء

فال قهوه

فال ابجد

فال چوب

فال رمل

پیشگویی

فال مد

فال عاشقی

فال عطسه

فال دوستی

فال شغل

فال قرآن

فال شیخ بهایی

فال اعداد

فال گلبرگ

فال ورق

فال هجاء

فال گل

فال فصل

فال پرندگان

طالع بینی روزانه
طالع روزهای هفته
تست گروه خونی
تست کور رنگی
2تست هوش
تست شادی
طالع حرف اول اسم
چه رنگی هستین
طالع بینی ازدواج
طالع بینی هندی
ستاره شناسی
کف بینی
درسهای زندگی
سنگهای شفابخش2
روانشناسی رنگها
میوه کدام درخت هستید
خواب هر
شخصیت شناسی
تست خواب
1تست هوش
تست تمرکز

تاثیر رنگها

رنگ دوست شما
طالع بینی شخصی
طالع بینی چینی
شباهت اسم
عدد شناسی
چاکرا درمانی
سنگهای شفا بخش1
نقش گروه خونی
خودشناسی هندسی
تعبیر خواب
تست افسردگی
تست روحیه
تست عشق
3 تست هوش
تست اعصاب
اعداد شانس
شخصیتی شناسی
طالع بینی مصری
طالع بینی نوین
چهره شناسی
علم موفقیت
مدیتیشین از راه دور
خط شناسی
خودشناسی میوه ها
خرافات های جالب
تعبیر خواب سلمان

 آخرین مطالب

جدیدترین ها

اطلاعات کامل و مفید درباره قاعدگی (ویژه خانم ها)


دوره‌های‌ قاعدگی‌ در دختران‌ در سن‌ 13ـ9 سالگی‌ آغاز می‌شود و ممكنست‌ تا سن‌ 16 سالگی‌ به‌ تأخیر افتد.
قاعدگی‌ عبارتست‌ از خروج‌ مرتب‌ و دوره‌ای‌ خون‌ از مهبل‌ كه‌ به‌ طور طبیعی‌ اتفاق‌ می‌افتد كه‌ از شروع‌ قاعدگی‌ این‌ دوره‌ تا یكسال‌ نامرتب‌ بوده‌ ولی‌ بعد از یكسال‌ به‌ طور معمول‌ مرتب‌ می‌شود. آخرین مرحله بلوغ،‌ قاعدگی است. چرخه قاعدگی در طول چرخه قاعدگی، بدن زن برای بارداری احتمالی آماده می شود.

این چرخه به وسیله هورمون تنظیم می شود. هورمون تحریك كننده فولیكول و هورمون لوتئینی كه از غده هیپوفیز ترشح می شوند، باعث بلوغ یك تخمك در یك فولیكول و آزاد شدن آن می شود. تخمك و فولیكول آن، استروژن و پروژسترون ترشح می كنند كه باعث ضخیم شدن مخاط رحم می شوند.

اگر یك تخمك بارور شود، خود را وارد سطوح داخلی رحم می كند و اگر بارور نشود، در طول قاعدگی به همراه خون و سلول های حاصل از مخاط داخلی رحم، از بدن خارج می شود. این چرخه حدود ۳ ‌روز طول می كشد ولی مدت زمان آن ممكن است از ماهی تا ماه دیگر و از زنی به زن دیگر فرق كند.

تخمك می تواند در زمان تخمك گذاری كه از فولیكول آزاد می شود، به وسیله یك اسپرم بارور گردد.عامل وراثت، ‌عوامل محیطی از قبیل محل جغرافیایی و تماس با نور، وضعیت سلامت و وزن و تغذیه و شرایط روانی در شروع سن بلوغ دخالت دارند.

كودكانی كه در مناطق گرم و كم ارتفاع و یا نقاط شهری زندگی می كنند و یا چاق هستند زودتر بالغ می شوند. در پایان دوره بلوغ، تغییر فرم بدن و پیدایش هیكل زنانه رخ می دهد. به طوری كه چربی به شكل زنانه در بدن توزیع می شود. یعنی لگن پهن و رانها كلفت می شود. پستانها كاملاً رشد می كند. همچنین علاوه بر قاعدگی، رحم، مهبل و اعضای تناسلی زن نیز به اندازه كافی رشد می كنند. این مراحل معمولاً در ۱۴ سالگی كامل می شوند.

بر اثر ترشحات هورمونی، فعالیت غدد چربی و عرق نیز در دختران افزایش پیدا می كند و ممكن است باعث پیدایش جوش در صورت و یا سایر اعضا بدن شود. این جوشها نباید دستكاری شوند زیرا در این صورت عفونی می شوند و پس از بهبودی اثرات آنها روی پوست باقی می ماند.

در صورتی كه میزان عرق كردن زیاد باشد ممكن است لازم باشد دختران (علاوه بر استحمام) از اسپری زیر بغل و یا لوسیونهای ضد عرق استفاده كنند.


سن‌ شروع‌ قاعدگی‌:


دوره‌های‌ قاعدگی‌ در دختران‌ در سن‌ 13ـ9 سالگی‌ آغاز می‌شود و ممكنست‌ تا سن‌ 16 سالگی‌ به‌ تأخیر افتد.


فاصله‌ بین‌ دو قاعدگی‌ و مدت‌ خونریزی‌:


از اولین‌ روز شروع‌ قاعدگی‌ تا شروع‌ قاعدگی‌ بعدی‌ در اشخاص‌ متفاوت‌ است‌ ولی‌ به‌ طور معمول‌ 28 روز است‌. فاصله‌ بین‌ 34ـ25 روز را نیز می‌توان‌ طبیعی‌ تلقی‌ كرد. مدت‌ خونریزی‌ به‌طور متوسط‌ 7ـ3 روز است‌ ولی‌ زمان‌ 8ـ2 روز نیز طبیعی‌ است‌.


علائم‌ دوران‌ قاعدگی‌:


شكایات‌ طبیعی‌ این‌ دوران‌ عبارتست‌ از:


سردرد، احساس‌ سنگینی‌ در ناحیه‌ لگن‌، احساس‌ خستگی‌، حالت‌ تهوع‌ یا استفراغ‌، احساس‌ افسردگی‌ و تغییرات‌ روحی‌ نظیر: بدخلقی‌، خواب‌ آلودگی‌ و بی‌ حوصلگی‌، درد در قسمت‌ پایین‌ شكم‌ كه‌ حتی‌ ممكنست‌ تا كمر و پاها نیز ادامه‌ پیدا كند.


سردرد، احساس‌ سنگینی‌ در ناحیه‌ لگن‌، احساس‌ خستگی‌، حالت‌ تهوع‌ یا استفراغ‌، احساس‌ افسردگی‌ و تغییرات‌ روحی‌ ممکن است در دوران قاعذگی اتفاق بیافتد


حداكثر میزان‌ درد با شروع‌ قاعدگی‌ همراه‌ بوده‌ و وقتی‌ جریان‌ خون‌ به‌ طور عادی‌ آغاز گردید از شدت‌ آن‌ كاسته‌ می‌شود. این‌ اختلالات‌ در افراد مختلف‌ متفاوت‌ و به‌ علت‌ تغییرات‌ هورمونی‌ در بدن‌ است‌ و معمولاً خودبه‌خود از بین‌ می‌رود ولی‌ در صورت‌ شدت‌ اختلالات‌ فوق‌ باید به‌ پزشك‌ مراجعه‌ كرد.


توصیه‌های‌ بهداشتی‌ در دوران‌ قاعدگی‌:


ـ در زمان‌ قاعدگی‌ از نوار بهداشتی‌ استاندارد استفاده‌ كنید و در صورت‌ عدم‌ دسترسی‌، با قراردادن‌ مقداری‌ پنبه‌ تمیز در داخل‌ پارچه‌ای‌ تمیز از آن‌ نوار درست‌ كنید.

ـ از آنجایی‌ كه‌ خون‌ قاعدگی‌ بوی‌ خاصی‌ دارد لذا عوض‌ كردن‌ به‌ موقع‌ نوار بهداشتی‌ در این‌ دوران‌ توصیه‌ می‌شود. نوار استفاده‌ شده‌ را در داخل‌ كاغذ باطله‌ پیچیده‌ و در ظرف‌ آشغال‌ در دار بگذارید.

ـ در هر بار اجابت‌ مزاج‌ با آب‌ گرم‌ یا آب‌ ولرم‌ نسبت‌ به‌ تمیز كردن‌ خودتان‌ اقدام‌ كنید.

ـ از لباس‌ زیر نخی‌ استفاده‌ كنید وآنرا زود به‌ زود تعویض‌ نمایید.

ـ استحمام‌ در دوران‌ قاعدگی‌ به‌ علت‌ خونریزی‌ و افزایش‌ فعالیت‌ غدد داخلی‌ مخصوصاً غدد عرق‌ كه‌ سبب‌ بد بو شدن‌ بدن‌ می‌گردد، ضروری‌ است‌.

ـ شستشوی‌ بدن‌ باید به‌ صورت‌ ایستاده‌ انجام‌ شود و از نشستن‌ در كف‌ حمام‌ و فرو رفتن‌ در آب‌ وان‌ و استخر خودداری‌ گردد.

ـ از پرخوری‌ در این‌ دوران‌ پرهیز كنید و با خوردن‌ میوه‌ و آب‌ از یبوست‌ در این‌ دوران‌ پیشگیری‌ نمایید.

ـ فعالیت‌ و ورزش‌ سبك‌ در این‌ دوران‌ نه‌ تنها منعی‌ ندارد بلكه‌ به‌ عضلات‌ آرامش‌ داده‌ و مشكلات‌ جسمی‌ و روانی‌ پیش‌ از قاعدگی‌ را كم‌ می‌كند.

ـ مایعات‌ گرم‌ بخورید و دوش‌ آب‌ گرم‌ بگیرید.

ـ حركت‌ به‌ صورت‌ چهاردست‌ و پا به‌ شل‌ شدن‌ رحم‌ كمك‌ می‌كند.

ـ دراز بكشید و زانوها را داخل‌ شكم‌ جمع‌ كنید.

ـ شما نوجوانان‌ و جوانان‌ به‌ دلیل‌ سوخت‌ و ساز انرژی‌ بیشتری‌ نیاز دارید و باید با تغذیه‌ مناسب‌ آن‌ را تأمین‌ نموده‌ و سلامت‌ دوران‌ بلوغ‌ و باروری‌ خود را تضمین‌ كنید.

ـ مصرف‌ روزانه‌ و صحیح‌ از چهار گروه‌ اصلی‌ مواد غذایی‌ روند رشد دوران‌ بلوغ‌ را تأمین‌ می‌كند.

قاعدگی و درد زیر شکم

درد قاعدگی انقباضات قاعدگی و به اصطلاح عامیانه درد زیر شکم به علت تولید ماده شیمیایی بنام پروستاگلاندین در جدار داخلی رحم می باشد. این ماده به انقباض ماهیچه های رحم کمک می کند تا بافتهای تخریب شده به راحتی بتوانند از رحم خارج شوند. چنانچه مقدار این ماده شیمیایی زیاد باشد ماهیچه های رحم منقبض شده و درد ایجاد می شود.


با رعایت توصیه های زیر می توان درد را تسکین داد.


▪ برنامه غذایی خود را تغییر دهید:


گر چه یک رژیم غذایی مناسب، گرفتگی و انقباضات را درمان نمی کند با این حال در بهبود حال عمومی و کاهش علائم به نحو مؤثری عمل خواهد کرد.


برای این منظور از مصرف غذاهای پر نمک و شیرین پرهیز کنید و در عوض از سبزیجات، میوه، مرغ و ماهی استفاده نمایید و بجای مصرف سه وعده غذایی سنگین در سراسر روز، از وعده های کوچک غذا، پنج یا شش بار در روز استفاده کنید.


▪ ویتامین مصرف کنید:


استفاده از مکملهای مواد معدنی و ویتامینها مانند مولتی ویتامین مینرال پس از صرف غذا، می تواند مشکل گرفتگی و درد را تسکین دهد.
خوردن یک کپسول بطور روزانه کفایت می کند.
مواد معدنی نظیر کلسیم، پتاسیم و منیزیم نیز نقش تسکین دهنده دارند.
بنابر گفته پزشکان، زنانی که کلسیم مصرف می کنند نسبت به آنهایی که مصرف نمی کنند درد کمتری را متحمل می شوند.
منیزیم نیز از آنجاییکه به جذب کلسیم کمک می کند ضروری می باشد.
پس بهتر است قبل از قاعدگی و همچنین در طی این دوره کلسیم و منیزیم مصرف کنید.


▪ از مصرف کافئین اجتناب کنید:


کافئین قهوه، چای، شکلات می تواند با ایجاد تحریک عصبی در افزودن کردن درد سهیم باشد، بنابراین از مصرف آنها خودداری کنید و همچنین از مصرف موادی نظیر نمک و الکل نیز پرهیز نمایید.


▪ خود را گرم نگه دارید:


گرما، جریان خون را افزایش داده و ماهیچه ها را شل می کند.
برای این منظور چندین بار در روز، و هر بار چند دقیقه یک کیسه آب گرم روی شکم خود قرار دهید.


▪ ورزشهای سبک انجام دهید:


درد قاعدگی انقباضات قاعدگی و به اصطلاح عامیانه درد زیر شکم به علت تولید ماده شیمیایی بنام پروستاگلاندین در جدار داخلی رحم می باشد


پیاده روی سبک قبل از قاعدگی و همچنین انجام ورزشهای ملایم بسیار مؤثر خواهد بود.


▪ انجام حرکات یوگا:


کششهای یوگا در ضمن دوران قاعدگی می تواند مفید باشد، برای این منظور روی زمین زانو بزنید و روی پاشنه های پایتان بنشینید، پیشانی خود را به زمین بچسبانید و بازوان خود را در امتداد زمین و در برابر بدن قرار دهید.
حال چشمهایتان را ببندید و تا زمانیکه احساس آرامش می کنید. در همین وضع بمانید.


سندرم قبل از قاعدگی یا(PMS (premenstrual syndrome


اختلال شایعی است که تقریبا ۷۵% از زنان در سنین باروری درگیر آن هستند. معمولا این سندرم یک الی دو هفته قبل از شروع خونریزی شروع می شود و طیف وسیعی از علایم از قبیل سردرد، نفخ شکم، افزایش اشتها، حساسیت پستانها، دردهای لگنی، تغییرات خلقی (شامل بی قراری، حساسیت، اضطراب، حالت تهاجمی، کاهش تمرکز، افسردگی و کاهشی میل جنسی)، کرامپ های عضلانی، ادم و احتباس آب و در نتیجه افزایش وزن و احساس خستگی را شامل می شود.

بعضی خانم های مبتلا به PMS فقط یک یا دو علامت دارند و این علایم درحد ملایم و قابل تحمل می باشند درحالیکه عده ای علایم شدید و بسیاری دارند که خارج از ظرفیت آنهاست و اکثریت افراد بین این طیف قرار می گیرند و حداقل بعضی از فعالیت های روزانه آنها مختل می شود.

در هر ماه هورمونهای زنانه دستخوش نوسانات دوره ای می گردد. بسیاری از این نوسانات نرمال و ضروری هستند اما زمانیکه افزایش یا کاهش این هورمونها شدید باشد و یا همراه با تغییر در سایر هورمونهایی باشد که برای فعالیت روزمره ضروری هستند علایم PMS رخ می دهد.

این تغییرات هورمونی شامل افزایش استروژن و کاهش پروژسترون، افزایش پرولاکتین (از هورمونهای غده هیپوفیز)، افزایش آلدوسترون (از هورمونهای غده آدرنال)، کمبود سروتونین، کمبود هورمونهای تیروئید و کاهش قند خون می باشد.

تغذیه نامناسب و فقر غذایی و نیز وجود علایم شیمیایی موجود در محیط مانند حشره کش ها و سموم نیز می توانند در ایجاد PMS دخالت داشته باشند. همچنین استرس و افسردگی نیز می توانند علایم PMS را تشدید کنند.


درصورتی که شما مبتلا به PMS شدید هستید و علایمتان با درمانهای خانگی که در زیر پیشنهاد می شود کاهش نمی یابد حتما باید با یک متخصص زنان مشاوره کنید. چرا که ممکن است بیماری زمینه ای علایم فوق را برای شما ایجاد کرده باشد.


▪ رژیم غذایی:


یک رژیم غذایی با میزان زیاد گوشت قرمز، چربی، شکر و نمک نوسانات هورمونی را غیرقابل کنترل می کند و علایم PMS تشدید می یابد. ثابت شده که خانم های گیاه خوار (vegetarian) نسبت به افراد معمول جامعه درگردش خون خود استروژن کمتری دارند.

این بدان معنا نیست که شما گیاه خوار شوید بلکه اگر برنامه غذایی خود را بیشتر برپایه غذاهای گیاهی بگذارید، علایم PMS کاهش می یابد. مواد غذایی که حاوی فیبر بیشتری باشند قند خون را کنترل می کند، مشکلات گوارشی کمتر و فشار برروی کبد کاهش می یابد. سبزیجات، میوه ها، غلات، مغزجات و دانه های گیاهی از این گروه هستند.

سعی کنید درصورت مصرف مواد پروتئینی (گوشت، مرغ، .... ) از فاقد هورمون بودن آنها مطمئن شوید. اسیدهای چرب ضروری موجود در موادی مانند ماهی و روغن زیتون باعث کاهش التهاب و علایم PMS می شوند.

همچنین ویتامین B6 به میزان قابل توجهی علایم بیماری را کاهش می دهد.

از رژیم غذایی که حاوی چربیهای غیراشباع بیشتری هستند مانند گوشت قرمز، لبنیات، کره و روغن ها هیدروژنه کمتر استفاده کنید. مواد شیرین و شکر باعث عدم تعادل قند خون و ایجاد اختلالات خلقی می شود. همچنین مصرف زیاد شکر باعث کاهش ذخایر منیزیم، روی، منگنز و ویتامین B می شود که در ایجاد اختلالات خلقی اثر دارد.

اگر دچار ادم می شوید مصرف سدیم را محدود کرده و از نمک و غذاهای آماده (fast food) پرهیز کنید.

از موادی که حاوی کافئین هستند مانند قهوه، نوشابه ها و شکلات پرهیز کنید.

کافئین علایم خلقی و حساسیت پستانها در PMS را تشدید می کند و درعوض به جای قهوه از چای بخصوص چای سبز استفاده کنید. الکل نیز ازطریق ایجاد دهیدراسیون و کاهش قند خون تشدید کننده بیماری می باشد.
منبع-تماشاگران

گردآوری : سایت تفریحی پولک


تاریخ انتشار چهارشنبه 11 شهریور 1388  تعداد مشاهده : 35057   | بازدید از صفحه اول

عکس های دیدنی

سرگرمی

مهمونی پنگوئن ها ! + عکس
گوسفند بدبختی که 5 شاخ دارد + عکس
علی دایی و برادرش بر سر مزار پدرشان + عکس
عکسی دیده نشده از همسر سلطان !!
عکس های داغ و دیدنی ، حتما ببینین
تصوير: شناي بانوان تيم ملي بدون سانسور!
عکس: خواننده زن تازه مسلمان شده فرانسوی
عکس:فرزندان احمدی نژاد
عکس: فائزه هاشمی و همسرش حمید لاهوتی
عکس:همسر حاكم قطر يك زن ايراني

گفتگویی جدید و خواندنی با شاهرخ استخری(بهزاد دلنوازان)
فیلمی که ركورد «اخراجي‌ها» را می‌شکند؟؟!
پانته‌ آبهرام و اين روزها در سينما؟!
دختران اسرائیلی عاشق پسران فلسطینی می شوند!
شكوفنده به جای آنجلینا جولی صحبت کرد!
طلاق های جنجالی هنر پیشه های سینما
'محبوب ترین' اسم ها در ایران
دیدار سوپر استار سینما با احمدی نژاد
گفت‌وگوی خواندنی ‌حامد بهداد با چنگيز جليلوند
مصاحبه ای جالب با بهاره رهنما

عکس های سینمایی

مطالب خواندنی

یکی پیدا بشه نیک بختو بگیره !+ تصاویر
عکس جالب و دیدنی از دختر تاره متولد شده ی خاله شادونه
تصاویری اختصاصی از پژمان بازغی
تصاویری جالب از گلزار در یکی از فیلم هایش!
تصاویری جالب از پشت صحنه سریال (در چشم باد)
تصاویری دیدنی از پشت صحنه فیلم دو خواهر!
تصاویری اختصاصی از شقایق فراهانی!
عکس:والپیری از چکامه چمن ماه
تصاویری متفاوت از نیوشا ضیغمی!
تصاویری داغ و دیدنی از الناز شاکردوست!

شیشه ( بررسی اثرات مخرب مصرف شیشه در میان جوانان )
آیا دوستی دختر و پسر در زندگی آینده آن ها تأثیر خواهد گذاشت؟
شباهتهایی که برای ازدواج حتما زوجین باید داشته باشند!
کی با کی خوبه ازدواج کنه؟
ترفندی برای فهمیدن کشور سازنده و کارایی گوشی نوکیا!
انگشتر در هر انگشت چه معنایی دارد ؟
مطلبی جالب در موردغيبت كردن( نُقل و آجيل مهماني‌ها)
مطلبی جالب در مورد دکوراسیون خانه
مطلبی خواندنی در مورد شيطان پرستي در ايران
زنت مي شم ،به اين شرط...

عکس های گوناگون

همسران

پوشش سپیده خداوردی در امریکا چگونه است؟! + عکس
عکس:تمرین گلف بانوان در ورزشگاه آزادی تهران
عکس:عكسهاي زيبا از پرنده و پرواز
عکس:مدل جدید کاشت کدو در مزرعه ای واقع در هلشتاین آلمان
عکس:نماینده جنجالی و اسلام ستيز هلند
عکس:پرورش هویج پنج انگشتی در انگلیس
عکس:چند تصوير به ياد ماندني
عکس:پیام تشکر به این بزرگی دیده بودین؟؟!
عکس:تصاويري ديدني از ظروف سفالي و باستانی ایران
عکس:تصاويري از پوشش و لباس زيباي مردان و زنان نياكان ما

چطور عشق خود را در طول زندگی ماندگار کنید؟؟؟
زنها حس می‌کنند و مردها فکر می‌کنند!
توصیه هایی در خصوص ایجاد تعادل در زندگی زناشویی!
بهترین همسران دنیا!
فواید جالب ازدواج کردن
روشی مناسب برای بیان عشق نهفته به توصیه مشاوران!
اگر دیر ازدواج کنید ...
عذر و بهانه های محترمانه و زیرکانه آقایون در مقابل همسرانشان چیست؟
20 کلید طلایی زندگی زناشویی
حقايقي مردانه كه خانم ها بايد بدانند...

زیبایی

گوناگون

سولاریم و خطرات آن
سولاریم و خطرات آن
خانم ها بخوانند:چگونگی تست رنگ رژ لب
تاتوهای رنگی و مضرات آن
توصیه های خواندنی در مورد زیبایی از چند پزشک
اکستنشن و بافت، ریزش و شکنندگی مو را به همراه خواهند داشت
راز جوان ماندن در چیست؟
روش پاک کردن خالكوبی از روی پوست بدن
با اين 23 روش،پوست خود را جوان نگه داريد
موی بلوند در برابر تیره: کدام جذاب تر است؟

این ها را بخورید و لاغر شوید (کالری منفی ها)
پوست نرم در هوای سرد
انتقاد شدید باشگاه پرسپولس از خروس برنامه 90 !
چگونه بفهمیم کم خونی داریم؟
خطری که فقط زنان چاق را تهدید می کند نه مردان؟!
روشهای کوچک کردن شکم
چگونه از شر جوش های صورت رها شویم؟
اعتراف مجری مشهور به داشتن رابطه نامشروع
نوروز به ثبت جهانی رسید
حرف زدن با دستها حافظه را تقویت می کند!

زنان

روانشناسی

آیا از جنگ بین دو جنس خسته نشده اید؟(مطلبی جالب)
بهترین سن برای حامله شدن (بارداری)
10 کلید طلایی خانم شیک پوش
8 واقعیت تلخ درباره ی زنان
در دوران بارداری چه غذاهایی را نباید خورد
زنان به نام مد سلامت پای خود را به خطر می‌اندازند
ازدواج و تاثیر آن بر زنان
روش های کاهش درد عادت ماهیانه به روش غیردارویی
اطلاعات کامل و مفید درباره قاعدگی (ویژه خانم ها)
رژیم غذایی در دوران بارداری

افسردگی وخطرات آن
شوخی كن ولی نیش نزن
10 راه برتر برای بهبود یافتن بعد از طلاق
برقراري ارتباط، كليد مقابله با كم رويي است
همسر عصبی دارید؟
محبوبیت در دل ها تنها با 8 قدم فاصله
7 تکنيک کارامد براي ارتقاي اعتماد به نفس
شما پرحرف هستید یا كم حرف!
واکنش صحيح در برابر انتقادات
مقابله بااسترس ورزشی

cinema
 

صفحه اصلی
سرگرمی
عکس های دیدنی
عکس های سینمایی
مطالب خواندنی
عکس های گوناگون
همسران
زیبایی
گوناگون
زنان
روانشناسی
گالری عکستماس با ماوبمستر هاتبلیغات در پولک

Copyright (c) 2007-2010 Poolak.com.All Rights Reserved

© کلیه حقوق این پایگاه متعلق است به شرکت فرهنگ سازان

تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.